kl IMikołajki zbliżają się wielkimi krokami…

A wraz z nimi – magia pomagania, która po raz kolejny rozświetliła naszą szkolną społeczność. Nasi cudowni pierwszoklasiści wraz ze swoją wychowawczynią postanowili podzielić się dobrem i dołączyli do pięknej akcji fundacji Świętego Mikołaja dla Seniora.

W ramach akcji przygotowali świąteczną paczkę dla podopiecznej Domu Pomocy Społecznej – Pani Jadwigi. W swoim liście seniorka poprosiła o słodki upominek, perfumy i soki. Uczniowie z ogromną radością i zaangażowaniem wybrali się do pobliskiego sklepu, aby wybrać prezent.

Po powrocie do szkoły w klasie zapanowała prawdziwie świąteczna atmosfera. Dzieci z przejęciem pakowały podarunek, dbając o każdy szczegół, a następnie własnoręcznie przygotowały bożonarodzeniową kartkę wypełnioną serdecznymi życzeniami. Wierzymy, że ten gest płynący z małych, ale niezwykle wielkich serc sprawi, że na twarzy Pani Jadwigi pojawi się uśmiech, a magia Świąt dotrze tam, gdzie jest najbardziej potrzebna.

„Dobro wraca ze zdwojoną siłą.”

Andrzejki były prawdziwą eksplozją radości i dobrej energii!

Oprócz tradycyjnych wróżb, które jak zawsze przyciągały tłumy ciekawych przyszłości uczniów, nie mogło zabraknąć wyjątkowej zabawy przy muzyce.

Dyskoteka andrzejkowa porwała wszystkich do tańca!

Ulubione hity uczniów rozbrzmiewały w całej sali, a parkiet ani na chwilę nie był pusty. Tańce integracyjne, spontaniczne układy i wspólne śpiewanie sprawiły, że atmosfera była naprawdę magiczna. Wszyscy bawili się tak dobrze, że trudno było zakończyć imprezę!

Było mnóstwo śmiechu, energii i pozytywnych emocji. Dzięki takim chwilom nasza szkoła tętni życiem!

andrz1   andrz2 andrz3 

misie25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia – święto pełne uśmiechu, ciepła i dobrej zabawy. Tego dnia wielu uczniów przyszło do szkoły ze swoimi ukochanymi pluszakami, które towarzyszyły im podczas zajęć. Dzieci miały również okazję wziąć udział w wyjątkowych konkursach, które zorganizowała nasza szkolna biblioteka. W konkursie na książeczkę o misiu oraz w konkursie fotograficznym związanym z tematyką dnia, uczniowie mogli wykazać się swoją kreatywnością i pomysłowością. Wszystkie prace były niezwykle pomysłowe, a najpiękniejsze z nich zostały nagrodzone.

Dzięki takim inicjatywom nasza szkoła jest miejscem, w którym dzieci nie tylko uczą się, ale też wspaniale bawią i rozwijają swoje pasje.

Dziękujemy wszystkim za aktywny udział i wspaniałą atmosferę.

okulary20 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji ubraliśmy się na niebiesko i pomarańczowo, nałożyliśmy także niebieskie okulary - symbol wrażliwości na to, jak swoje prawa postrzegają i przeżywają dzieci. Kolor niebieski wiąże się bezpośrednio z największą organizacją działającą na rzecz dzieci jaką jest UNICEF. Kolor pomarańczowy zaś odnosi się do obchodzonego 19 listopada Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Przemocy Wobec Dzieci.
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Szkolnym Konkursie Literacko-Plastycznym „Swoje prawa znam i o nie dbam”. Wykorzystując dowolną technikę artystyczną przedstawiali wybrane przez siebie prawa dziecka oraz dzielili się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami na ich temat, zapisując je na pocztówkach, które zostały odczytane podczas uroczystego apelu. Wszystkim dzieciom życzymy, aby czuły się bezpieczne, kochane i szanowane. Aby miały prawo do marzeń, nauki, zabawy i wyrażania siebie.
Niech dorastają w świecie pełnym dobra, empatii i sprawiedliwości. Dorośli zaś powinni pamiętać, że każde dziecko ma głos, którego warto słuchać i serce, o które trzeba dbać.