Uprzejmie informujemy, że od 18.03.2024 roku zmianie ulega
adres e-mail Szkoły na:
W środę 29 maja dzieci z oddziałów przedszkolnych odwiedził Pan policjant - dzielnicowy aspirant sztabowy Adam Pietras, który opowiedział małym słuchaczom, na czym polega praca policjanta oraz jakie jest wyposażenie policjanta na służbie. Przedstawił również podstawowe zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać w czasie wakacji. Ponadto poruszył z dziećmi ważne tematy, takie jak: bezpieczna jazda rowerem i w samochodzie, spacer po zmroku, bezpieczeństwo nad wodą oraz podczas prac rolnych. Dla maluchów rozmowa z gościem i możliwość zadawania pytań była duża atrakcją. Nie mniejszą atrakcją była możliwość wejścia do radiowozu.
Dziękujemy Panu Adamowi Pietrasowi za wizytę i ciekawą lekcję na temat bezpieczeństwa.
10a

Od 27 maja do 7 czerwca 2024 r. Szkoła Podstawowa w Babinie aktywnie uczestniczyła w trzynastej edycji Europejskiego Tygodnia Ruchu, stając się częścią wielkiego, międzynarodowego wydarzenia. To coroczne, globalne wydarzenie zachęca do aktywnego stylu życia oraz regularnego uprawiania sportu i aktywności fizycznej.

W naszej szkole, w trakcie tego tygodnia prowadzone były Aktywne Przerwy, nie zabrakło też licznych gier i zabaw ruchowych, m. in. uczniowie klas starszych grali w odmianę amerykańskiego zbijaka o nazwie Dodgeball, wykonali piramidę wieloosobową oraz piramidę dwójkową. Natomiast uczniowie najmłodszych klas wykonywali różne zadania sportowe oraz ćwiczyli razem z Akademią Krokieta i Lamy.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział w tym wydarzeniu.

tydz ruch 1  tydz ruch 2  tydz ruch 3  tydz ruch 4
 tydz ruch 5  tydz ruch 6  tydz ruch 7
23 maja uczniowie klas I – III uczestniczyli w wycieczce do Rodzinnego Parku Rozrywki „Las Odkrywców” w Ułężu.
Las Odkrywców to wielki plac zabaw, który dał uczniom możliwość beztroskiej zabawy i nauki. Dzieci mogły sprawdzić swoje siły na licznych konstrukcjach sprawnościowych oraz rozbudzić w sobie instynkt odkrywcy. Każdy mógł cieszyć się wieloma wybranymi przez siebie atrakcjami, takimi jak: ścieżki dydaktyczne, labirynty, place zabaw, atrakcje sprawnościowe, zjeżdżalnie, na polanie zabaw wodnych. Pobyt w Lesie Odkrywców upłynął na beztroskiej zabawie i radości, pozwolił na przeżycie niezapomnianej przygody w otoczeniu przyrody. Nasi uczniowie do domów powrócili zmęczeni, ale pełni niezapomnianych wrażeń, które na długo pozostaną w ich pamięci.
 9a 9b 9c