Przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Babinie wiedzą, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Z tej okazji dzieci wykonały kolejne zadanie z projektu edukacyjnego "Z darami natury świat nie jest ponury". Tworząc stroiki świąteczne, zaliczyły zadanie pn. "Piękno z natury".

stroik1  stroik2  stroik3 

Z okazji dnia Świętego Mikołaja w Szkole Podstawowej w Babinie zorganizowany został „Mikołajkowy turniej tenisa stołowego”, w którym udział wzięli uczniowie klas V – VII.

W kategorii dziewcząt na podium stanęły:

1 miejsce – Oliwia Michalska

2 miejsce – Aleksandra Sadlak

3 miejsce – Maja Pietrzak

W kategorii chłopców na podium stanęli:

1 miejsce – Rafał Wójcik

2 miejsce – Michał Krzysztoń

3 miejsce – Maciej Iwaniak

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i życzymy dalszych sukcesów.

mikot1  mikot2  mikot3   mikot4

tabmUczniowie naszej szkoły kolejny raz świętowali Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Tym razem nie tylko stosowali tabliczkę mnożenia, ale poznali również hinduski i japoński sposób mnożenia. Kolejny raz przeprowadzony został także konkurs, który wyłonił mistrzów tabliczki mnożenia w poszczególnych klasach oraz szkolnego mistrza tabliczki mnożenia. Tegoroczni Klasowi Mistrzowie to: Zuzanna Bojarska z klasy 4, Konrad Krzysztoń i Karol Bartoszcze z klasy 5, Emilia Sieńko z klasy 6 oraz Amelia Bednarczyk z klasy 7. Szkolnym Mistrzem w bieżącym roku szkolnym został Michał Krzysztoń, który bezbłędnie wykonał wyznaczone zadanie w rekordowo krótkim czasie.

Gratulujemy wszystkim udziału w zmaganiach i zachęcamy do utrwalania tabliczki mnożenia, która przydaje się nie tylko na lekcjach matematyki.

Po raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej w Babinie pokazali, że mają ogromne serca, wypełnione chęcią pomocy innym. Nasi drugoklasiści wzięli udział w akcji fundacji Święty Mikołaj dla Seniora. Z uśmiechem na ustach i niezwykłym zaangażowaniem, przygotowali świąteczną paczkę dla pani Wandy, podopiecznej DPS w Warszawie. Cieszymy się, że możemy być częścią tak pięknego wydarzenia, jakim jest spełnianie marzeń seniorów.

bogat1  bogat2  bogat3  bogat4 

kosmo20 listopada uczniowie klas IV-VII wraz z opiekunami wybrali się na kosmiczną wycieczkę do Lublina. Fascynującą przygodę rozpoczęliśmy w kinie, oglądając niezwykle wartościowy i wzruszający film „O psie, który jeździł koleją.” Film nie był wierną adaptacją słynnej noweli i, ku miłemu zaskoczeniu naszych uczniów, zakończony był „happy endem”.

Kolejnym przystankiem naszej przygody była wystawa „Kosmopark”, gdzie dowiedzieliśmy się wielu ciekawych faktów o kosmosie oraz odkryliśmy mnóstwo wspaniałych atrakcji. Mogliśmy się przekonać, jak wyglądałby spacer na Jowiszu, dowiedzieliśmy się, ile ważyłoby nasze ciało na innej planecie, zdobyliśmy doświadczenie lotnicze, sprawdziliśmy, jak to jest być w stanie nieważkości, a także poczuliśmy energię, a nawet zapach kosmosu.

Szkoda, że nasza wycieczka tak szybko dobiegła końca… Z niecierpliwością wyczekujemy kolejnej, pełnej wrażeń przygody!