tenis noworocznyZ okazji rozpoczęcia Nowego Roku 2026, 8 stycznia w został zorganizowany:

„Noworoczny turniej tenisa stołowego”.

W turnieju tym wzięło udział 5 uczennic i 8 uczniów z klas IV – VIII.

Po rozegraniu wszystkich meczy najlepsze rezultaty uzyskali:

W kategorii dziewcząt:

1 miejsce – Emilia Sieńko

2 miejsce – Magdalena Zaborska

3 miejsce – Alicja Zaborska

w kategorii chłopców:

1 miejsce - Rafał Wójcik

2 miejsce – Oskar Czuryszkiewicz

3 miejsce – Michał Krzysztoń

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i życzymy kolejnych sukcesów.

Święta Bożego Narodzenia to czas radości, miłości i bycia razem. To moment, w którym zatrzymujemy się na chwilę, by dostrzec drugiego człowieka, okazać dobro i dzielić się ciepłem płynącym z serca.

Uczniowie zaprezentowali piękny, pełen wzruszeń występ świąteczny, który wprowadził nas w wyjątkową, bożonarodzeniową atmosferę. Było wiele emocji, uśmiechów i świątecznego nastroju.

Na zakończenie wszyscy podzielili się opłatkiem, złożyli sobie serdeczne życzenia oraz wzięli udział w symbolicznej Wigilii – pełnej życzliwości, wspólnoty i ciepła.

Te chwile przypomniały nam, że magia świąt kryje się w prostych gestach – uśmiechu, dobrym słowie i obecności drugiego człowieka.

swita1  wita2  wita3   

kl IVW tym roku uczniowie klasy IV, pod okiem swojej wychowawczyni oraz przy wsparciu rodziców, wzięli udział w wyjątkowej akcji ,,Święty Mikołaj dla Seniora". Dzieci z uśmiechem na twarzach zareagowały na list od pani Teresy, która wyraziła swoje marzenie o prezencie pełnym czekoladek i z entuzjazmem przystąpiły do realizacji tego zadania. Uczniowie wraz z wychowawczynią wybrali się do sklepu, gdzie z zapałem wybierali najbardziej apetyczne czekoladki. Kolejnym krokiem było stworzenie świątecznej kartki z życzeniami. W środku znalazły się ciepłe życzenia zdrowia i radości na nadchodzący świąteczny czas . Dzieci samodzielnie zapakowały zakupione przez siebie czekoladki. Prezent został przekazany pani Teresie podczas specjalnego spotkania, pełnego ciepłych uśmiechów i wzruszeń. Udział w akcji ,,Święty Mikołaj dla Seniora" był niezwykle wartościowym doświadczeniem. Uczył odpowiedzialności, empatii i dał możliwość niesienia radości innym.

wojsko27 listopada w ramach przedsięwzięcia pn. „Edukacja z wojskiem” zostały zorganizowane zajęcia z edukacji proobronnej (w formie teoretycznej i praktycznej), które realizowane były przez żołnierzy Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej wyznaczonych przez Ministra Obrony Narodowej.

Najcenniejszą informacją zwrotną, jaką otrzymaliśmy od żołnierzy z 214 Kompanii 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy szkolili naszych uczniów, było stwierdzenie, że właściwie ich przyjazd nie był konieczny, ponieważ uczniowie są świetnie przygotowani z zakresu działań udzielania pierwszej pomocy oraz zasad bezpieczeństwa. My jednak wiemy, że takiej wiedzy nigdy nie jest zbyt dużo. Wiemy również, że jest to wiedza, którą każdy powinien posiadać, ale chcielibyśmy, aby nigdy nie musiała się ona nikomu przydać.

Impulsem do organizacji takich zajęć są współczesne zagrożenia wynikające z dynamicznie zmieniającej się sytuacji geopolitycznej. Dlatego w poczuciu odpowiedzialności za bezpieczeństwo uczennic i uczniów polskich szkół, Minister Edukacji oraz Minister Obrony Narodowej podjęli decyzję o kontynuowaniu działania na rzecz edukacji proobronnej w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych w ramach przedsięwzięcia pn. „Edukacja z wojskiem”.

Celem przedsięwzięcia pn. „Edukacja z wojskiem” jest podnoszenie świadomości dzieci i młodzieży w obszarze bezpieczeństwa, kształtowanie odpowiednich postaw w sytuacjach zagrożenia oraz nabycie praktycznych umiejętności zachowania w takich sytuacjach, a także nauka bezpiecznego poruszania się w internecie oraz krytycznej analizy informacji.