W ramach edukacji ekologicznej Szkoła Podstawowa W Babinie podjęła współpracę z ZZOK w Bełżycach. Na szkolnym korytarzu zostały wystawione kosze do segregacji śmieci, otrzymane od Zakładu Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Bełżycach, dzięki którym nasi uczniowie utrwalają nawyki dotyczące prawidłowej segregacji odpadów.
W ostatnim czasie nasi wychowankowie wraz z wychowawcami wzięli udział w szeregu przedsięwzięciach tj.: praktyczna segregacja, wykonanie plakatów, oglądanie filmów edukacyjnych, czy udział w programach ekologicznych. Wszystkie te działania miały na celu ukazanie, jak wielkim problemem i zagrożeniem jest zaśmiecanie naszej planety oraz w jaki sposób każdy z nas może przyczynić się do poprawy istniejącej sytuacji.
Po przeanalizowaniu wszystkich działań podjętych w ramach edukacji ekologicznej, można jednoznacznie stwierdzić, że wpłynęły one na zwiększenie świadomości młodych ludzi dotyczącej istoty dbania o naszą planetę. Uczniowie mieli szansę dostrzec, jak odpowiedzialne segregowanie śmieci może korzystnie wpłynąć na ochronę środowiska. Zrozumieli, że niewielkie działania przynoszą wielkie efekty.
 s1 s2 2   s3 2