12 marca dzieci z klas I-III pojechały na wycieczkę do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.
Uczniowie wzięli udział w zajęciach w Interaktywnym Centrum Edukacji Przeciwpożarowej, gdzie mogli m.in. zaobserwować przykre skutki nieprzestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa na specjalnych symulatorach pożarów. Poznali również zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także zgłębili wiedzę na temat pracy strażaka.
Prawdziwą atrakcją była możliwość "odbierania" przez uczniów telefonicznych zgłoszeń nagłych wypadków, a także jazda starym Żukiem pędzącym do pożaru. Wszyscy bez problemu poradzili sobie również na ściance wspinaczkowej.
Po zajęciach uczniowie mieli ponadto możliwość zwiedzania garażu - tam zachwyciły ich wielkie wozy strażackie oraz specjalistyczny sprzęt, który mogli nie tylko zobaczyć, ale przede wszystkim "wypróbować". Pan Damian - zaprzyjaźniony strażak - w wyczerpujący sposób odpowiadał na wszystkie pytania dociekliwych dzieci.
Dzisiejsza wycieczka była fascynującą przygodą i wspaniałą lekcją.
Gorące podziękowania kierujemy do mł. kpt. Radosława Pastuszka oraz kpt. Damiana Bednarczyka, którzy odkryli przed uczniami naszej szkoły tajniki swojej niezwykle trudnej i odpowiedzialnej pracy. Mamy nadzieję, że w przyszłości ponownie odwiedzimy Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.