6 czerwca 2023 r. uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Parku Jurajskiego w Bałtowie. Pierwszym punktem zwiedzania był Jura Park, gdzie przewodnik opowiadał o zgromadzonych eksponatach. Sposób pokazania ich w naturalnym otoczeniu zachwyciły słuchających. Wszyscy dzielnie maszerowali podziwiając prehistoryczne gady. Kolejnym etapem wycieczki była wizyta w Muzeum Jurajskim, obejrzeliśmy tutaj różnego rodzaju skamieniałości. Były to np. kości dinozaurów, szczątki morskich gadów czy zęby rekinów. Duże wrażenie wśród uczniów zrobiło Prehistoryczne Oceanarium. Za pomocą technologii trójwymiarowego przekazu przenieśliśmy się w świat podwodnego życia ogromnych gadów. Kolejną atrakcją była przejażdżka amerykańskim "school busem" wśród zwierząt współcześnie żyjących. Mieliśmy okazję do obserwowania z bliska strusi, lam, wielbłądów, koni, jeleni i wielu innych gatunków, które rozmieszczone były na wielohektarowym terenie – tzw. Safari. Zwiedziliśmy także Park Miniatur zabytków polskich - podziwialiśmy zamki, pałace, kościoły ratusze wybudowane w Polsce wiele lat temu. Na zakończenie wizyty w Bałtowie odwiedziliśmy Sabatówkę z żyjącymi tam czarownicami i leśnymi wróżkami. Z wycieczki do Krainy Dinozaurów wszyscy wrócili pełni niesamowitych wrażeń.

wyc ba1   wyc ba2  wyc ba3