1 października 2022 roku nasi mali patrioci ze Szkoły Podstawowej w Babinie wzięli udział w Jesiennym Marszu Pamięci.
W marszu uczestniczyła prawie cała klasa II wraz wychowawczynią oraz uczniowie z klas starszych. Rajd Bełżyce – Zalesie prowadzony był przez komendanta Rafała Dobrowolskiego z udziałem Grupy Historycznej Zapora. Tradycyjnie zbiórka odbyła się w Miejskim Parku w Bełżycach. Zgromadzeni uczniowie i nauczyciele ze szkół Gminy Bełżyce otrzymali transparenty oraz instrukcje związane z marszem. Droga przebiegała spokojnie piękną ścieżką przyrodniczą biegnącą przez malowniczy las. W trakcie marszu uczestnicy mieli okazję przybliżyć sobie wiedzę historyczną o swoim regionie obejmującą czasy II wojny światowej. Dzięki aktywnemu udziałowi uczniów Rajd Pamięci połączył historię z teraźniejszością. Wspólne rozmowy oraz modlitwa za poległych bohaterów pozwoliły w wyjątkowy sposób przeżyć to spotkanie. Po przybyciu do Zalesia przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej został przeprowadzony konkurs historyczny, w którym czworo uczniów ze Szkoły Podstawowej w Babinie zdobyło nagrody. Po części oficjalnej odbył się poczęstunek przygotowany przez strażaków oraz mieszkańców Zalesia. Można było upiec kiełbaskę, spróbować pysznego bigosu oraz słodkości. Wspólne biesiadowanie oraz ładna jesienna pogoda z pewnością przyczyniły się do mile spędzonego sobotniego dnia.
 1 2 5   3 5 4 5