14 czerwca 2022 r. odbyła się wycieczka uczniów klas I – III do Państwowej Straży Pożarnej w Bełżycach. Dzięki życzliwości Strażaków dzieci mogły z bliska obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy. Dowiedziały się dużo o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Zrozumiały, że strażak pomaga nie tylko w czasie pożaru, ale bierze również udział w akcjach ratowniczych np. w czasie wypadku drogowego. Strażacy przypomnieli w jakich okolicznościach można wezwać straż pożarną, a dzieci utrwaliły sobie numer alarmowy – 112.
Miały możliwość obserwacji zjazdu strażaków do akcji po metalowej rurze. Z ogromnym entuzjazmem obserwowały wóz strażacki ze specjalnym podnośnikiem, przeznaczonym do akcji na dużych wysokościach. Wielką atrakcją dla wszystkich było wejście do wozu strażackiego.
Niespodzianką okazało się zwiedzanie Izby Pożarnictwa , po której oprowadzał nas pracownik Ochotniczej Straży Pożarnej. Dzieci zobaczyły jakim wyposażeniem posługiwali się kiedyś strażacy. Z zachwytem podziwiały sikawki konne, sztandary, mundury, ordery oraz różne imitacje samochodów strażackich. Mogły same uruchomić ręczną syrenę. Wycieczka bardzo nam się podobała. Było po prostu super!!!
Składamy serdeczne podziękowania Pracownikom Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Bełżycach za umożliwienie naszym dzieciom poznania zawodu strażaka z bliska. Tak zdobyta wiedza zachowa się na długo w ich pamięci.
 str1 str2   str3 str4  str5
 str6  str7 str8   str9  str10