Już po raz kolejny społeczność Szkoły Podstawowej w Babinie wzięła udział w akcji Narodowe Czytanie, organizowanej cyklicznie od 2012 roku przez Prezydenta Rzeczypospolitej. Podczas tegorocznej odsłony Para Prezydencka zaproponowała do czytania utwór Elizy Orzeszkowej pt. "Nad Niemnem"- powieść ukazującą obraz polskiego społeczeństwa końca XIX wieku. W uroczystości, która odbyła się w naszej szkole 12 września, oprócz dyrekcji, nauczycieli i uczniów uczestniczyli także wyjątkowi goście – Burmistrz Bełżyc Pan Ireneusz Łucka oraz Sekretarz Gminy Bełżyce Pani Joanna Kaznowska. Uczniowie, nawet Ci najmłodsi, z uwagą wsłuchiwali się w odczytywane fragmenty tego niezwykłego utworu, z którym mieli styczność po raz pierwszy. Akcja Narodowe Czytanie promująca najpiękniejsze dzieła literatury polskiej na stałe zagościła już w kalendarzu uroczystości organizowanych w naszej szkole. Z pewnością weźmiemy w niej udział także w kolejnych latach.

czyta1  czyta2  czyta3
 
czyta4 
 czyta5  czyta6  czyta7  czyta8